Go Michael, go!


Michael Hekmat, BLESSUS

Michaela Hekmata, założyciela i projektanta marki Blessus poznałam prawie rok temu. Muszę powiedzieć, że denerwowałam się umówionym z nim spotkaniem, wiedziałam bowiem, że to człowiek z bogatą modową przeszłością, ale młodszy ode mnie o rok. Mieliśmy rozmawiać o jego najnowszej kolekcji capsule, której twarzą była Lidia Popiel, a do której zdjecia wykonał legendarny fotograf mody Tadeusz Rolke. A ta współpraca to i tak nie było największe osiągnięcie Michaela, bowiem w przeszłości miał do czynienia z równie znamienitymi osobistościami pracujacymi w światku 'fashion'.


BLESSUS - kampania z Lidią Popiel, jesień 2013


Wiedziałam, że ukończył w Mediolanie Istituto Marangoni, uczelnię, której absolwentami byli m.in. Domenico Dolce czy Franco Moschino! :)

Wiedziałam też, że zdobył spore doświadczenie w świecie mody. Pracował (między innymi) dla Giambatisto Valiego i dla mojej ukochanej Vivienne Westwood, pod okiem których projektował! Musicie sobie wyobrazić mój stres, gdy szłam na pierwsze z nim spotkanie, ja matka dzieciom, blogerka. Hehe.Michael Hekmat podczas pracy z Giambattistą Vallim
Spotkaliśmy się w małej kawiarni, którą bardzo lubię i zazwyczaj to moje stałe miejsce spotkań. Nie jest wyszukane; jest po prostu zaciszne, stoją w nim książki i nadgryzione zębem czasu meble, panuje w niej zapach kawy a za barem sympatyczny pan serwuje też piwo i kanapki. I właściwie obawiałam się, że może z człowiekiem takim jak Michael powinnam umówić się w którejś z luksusowych restauracji, gdzie za szklankę wody zapłaciłabym 20 zł. Nic bardziej mylnego.Blessus by Michael Hekmat, kolekcja SS 2014
Michael przywitał mnie ogromnym uśmiechem i już po pierwszym zdaniu wiedziałam, że jest to człowiek z ogromną charyzmą, a jego - jak mi się wcześniej wydawało - ogromne już osiągnięcia to tylko wierzchołek góry lodowej. Mała kawiarnia spełniła swoją rolę miejsca, w którym da się swobodnie porozmawiać i właściwie od razu zorientowałam się, że przy tym projektancie niepotrzebne są nadmuchane konwenanse - że to człowiek, który w każdej sytuacji odnajdzie się z wdziękiem i klasą. 

Bardzo się cieszyłam, że mogę spędzić czas na rozmowie z Michaelem. 

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy odnośnie jego współpracy z zagranicznymi projektantami, o tym jak długo zdobywał swoje doświadczenie. Michael opowiadał lekko i z humorem o sprawach, znajomościach i sytuacjach, których śmiertelnie pozazdrościłoby mu na pewno wielu startujących projektantów - i to pewnie nieraz starszych od niego:)Blessus by Michael Hekmat SS 2014

Od teraz, gdy tylko widzimy się przy jakieś mniej lub bardziej oficjalnej okazji zawsze udaje nam się zamienić choć parę słów, od tamtego spotkania traktuję Michaela jako świetnego znajomego. Zresztą wiem, że nie tylko ja, ale zdecydowanie wszyscy, którzy mieli z nim jakikolwiek kontakt. Michael jest ciepłą i otwartą osobą z ponadprzeciętnym talentem i pasją.Piszę Wam to wszystko, ponieważ bardzo chciałabym mu pomóc. Jest okazja, by jego talent dalej przekuwał się na sukcesy i by Michael piął się w górę, bo chyba nie muszę mówić, jak bardzo na to zasługuje! Na dniach startuje druga edycja międzynarodowego konkursu dla projektantów Re-imagine Design Challenge organizowana przez gigantyczną markę sieciówkową - C&A.

W tym konkursie ośmiu projektantów z krajów Europy ma za zadanie zaprojektować na podstawie bazowych strojów C&A z minionego stulecia swoje własne pomysły. Mają po swojemu zinterpretować klasykę marki, słynącej z wyrobów z wysokiej jakości bawełny i stworzyć z niej trwałe ciekawe projekty, które wejdą do sprzedaży w sklepach sieci C&A. 
O samym konkursie oficjalnie pisze się: Firma C&A ma bardzo bogate dziedzictwo trwające już ponad 170 lat i wprowadziła na rynek wiele nowych, innowacyjnych pomysłów oraz projektów. W C&A uważamy, że każdy ma prawo do tego, by wyglądać i czuć się dobrze każdego dnia. Z tego względu w tym roku zaprosiliśmy obiecujących projektantów mody z całej Europy, aby razem z nami celebrowali historię C&A. Ich zadaniem będzie na nowo zinterpretować klasyczne ubrania C&A z ostatniego stulecia przy zastosowaniu przyjaznych środowisku materiałów. Ponieważ marka C&A jest tworzona przez ludzi dla ludzi, cały konkurs, od pierwszej wizji do finalnych kreacji, jest udostępniony dla publiczności i możliwy do obejrzenia w Internecie na stronie facebook.canda.com.

O swoim udziale parę słów mówi sam Michael Hekmat:No i najważniejsza sprawa: chciałabym zachęcić Was wszystkich do oddania swojego cennego głosu na Michaela! Ma wielkie szanse na odniesienie zwycięstwa w tym mega ważnym konkursie. Wystarczy kliknąć w link, który przenosi Was do aplikacji konkursowej na Facebooku, a samo zagłosowanie jest bardzo proste i zajmuję maleńką chwilę.
  
Ponadto pamiętajcie: kaaaaaażdy Wasz oddany głos się liczy - walka jest zacięta i konkurencja naprawdę depcze nam po piętach! Jeśli możecie, poproście ciocię, koleżankę z pracy czy chłopaka o oddanie jednego 'klika'.
To jeden z niewielu tak zaangażowanych postów na moim blogu więc rozumiecie chyba, że gra jest poważna a walka zacięta:) 
Pozwólmy mu wygrać - mam nadzieję, że i na Was może liczyć Michael Hekmat. 
Głosować trzeba pod tym linkiem: facebook.canda.com, gdzie znajdziecie też więcej szczegółów dotyczących konkursu C&A oraz będziecie mogli śledzić rywalizację projektantów.

Powodzenia, Michael!!!

Projektanci biorący udział w Re-imagine Design Challenge C&A

Etykiety: