Oranżeria | królewska galeria rzeźby
Przed Wami druga część zdjęć powstałych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich, jakie mieliśmy przyjemność wykonać z tam Łukaszem kilkanaście dni temu. O moim wielkim sentymencie dotyczącym tego miejsca pisałam wczoraj, przy okazji publikacji zdjęć z Pałacu na Wyspie z Sali Balowej. 
Dziś przed Wami sesja wykonana w Oranżerii, w Królewskiej Galerii Rzeźb. Sala zaprojektowana przez tego samego twórcę, który obmyślał balowe przestrzenie w Pałacu również odzwierciedla idealną wizję - tym razem prezentuje doskonałe według króla Stanisława Augusta muzeum. Znajdują się w niej kopie najsłynniejszych antycznych rzeźb, umieszczone tam przez Kamsetzera. Projekt ten określany jest mianem "Kolumnady Kamsetzera". Więcej o tym miejscu poczytacie na stronie muzeum, jeśli tylko macie ochotę! 

Naturalne światło, jakie można tam zastać sprawia, że nie sposób oderwać wzroku od znajdujących sie w sali dzieł sztuki... Nie bez przyczyny są tam obecnie organizowane warsztaty rysunku.
Ciekawostką jest, że zaledwie parę lat temu udało się odkryć na ścianach Oranżerii zabytkowe malowidła, które pieczołowicie odrestaurowano i obecnie to miejsce, poza obecnością roślin, które niegdyś ozdabiały salę Galerii rzeźb stanowi idealne przeniesienie tego, jak sala wyglądała za czasów ostatniego króla. To obecnie jedno z niewielu odkryć na taką skalę, jeśli mówimy o znaleziskach powojennych w sztuce.

Za możliwość wykonania zdjęć w obiektach Muzeum Łazienek Królewskich dziekuję raz jeszcze Dyrekcji mając nadzieje, że mury tego miejsca jeszcze ugoszczą nas w przyszłości! - pięknych miejsc do sesji jest tam po prostu mnóstwo.
A Was zapraszam do zwiedzania Łazienek - i to tak samo ogrodów, jak i wnętrz muzealnych - może uda nam się tam spotkać:)

Sukienka - H&M Trend
Płaszcz z aksamitu - H&M Trend
Torebka - Parfois
Kolczyki - Parfois
Włosy - Marek Nowk - hair&nail concept / Marynarska 15
Rzęsy - Marzena - Studio Stylove x Secret Lashes

Zdjęcia - Łukasz Turek - lukaszturek.com, obróbka - ja

Etykiety: , ,